SHSH kullanmadan iOS 14.8'e Yükseltme

thekalpsiz

Apple Sever
Konular
0
bulanın da paylaşanın da emeğine sağlık. iphone 7 ios 13.6'dan 14.3'e sorunsuz güncelleme yapıldı.

aganti

Elit Üye
Apple Sever
Konular
13
mer
bulanın da paylaşanın da emeğine sağlık. iphone 7 ios 13.6'dan 14.3'e sorunsuz güncelleme yapıldı.
merhaba.
bende 14.3 başarılı bir şekilde geçtim.
ancak PC ye bağlayınca jailbreak dosyasını görmiyor...
hangi tweak eksik acaba.
yüklü olanlar:Aple file conduit2. AppSync Unified....
saygılar

Ekli dosyalar

• D7BB0F84-E51B-43FE-ABA2-8A9D2A03EB1E.jpeg
    D7BB0F84-E51B-43FE-ABA2-8A9D2A03EB1E.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 36

thekalpsiz

Apple Sever
Konular
0
mer

merhaba.
hangi tweak eksik acaba.
saygılar
3utools içinde jailbreak dosyaları görünmez diye biliyorum. filza yüklemen gerek. dosya yöneticisi.

aganti

Elit Üye
Apple Sever
Konular
13
3utools içinde jailbreak dosyaları görünmez diye biliyorum. filza yüklemen gerek. dosya yöneticisi.
eski sürüm de 13.5 dosyaları görüyordum.
filza yüklü ama yine de göremiyorum.daha önce cydiya dosyası vardı oraya deb dosyalarını sürükleyip yüklleyebiliyordum

thekalpsiz

Apple Sever
Konular
0
eski sürüm de 13.5 dosyaları görüyordum.
filza yüklü ama yine de göremiyorum.daha önce cydiya dosyası vardı oraya deb dosyalarını sürükleyip yüklleyebiliyordum
deb dosyasını telefona indirdikten sonra filza ile de yükleyebilirsin.

KS
KS

Turannul

Apple Sever
Konular
2
mer

merhaba.
hangi tweak eksik acaba.
saygılar
AppleFileConduit çalışmıyor olabilir 14 ile

mehmetresit

Apple Sever
Konular
7
İphone 7: ios 14: işlemleri yaptım şu an ios 14.3 indiriyor :D başarılı oldu gibi işlem tamamen bittiğinde yorumu güncellerim :) Başarılı oldu. yükleme tamamlandı :)

Son düzenleme:

ak.if

Apple Sever
Konular
10
Benim için çok önemli olan birşeyi sormak istiyorum; Bu işlemler esnasında ve sonunda cihazımdaki fotoğraflar video sms'lerim rehberim, kurulu app'ler ve içindeki bilgiler silinecek mi ?

Paloma

Apple Sever
Konular
1
Benim için çok önemli olan birşeyi sormak istiyorum; Bu işlemler esnasında ve sonunda cihazımdaki fotoğraflar video sms'lerim rehberim, kurulu app'ler ve içindeki bilgiler silinecek mi ?
Hayır Jailbreak kullanıyorsanız tweakler yüklü ise Restore RootFS ile sadece yüklü olan tweakleriniz silinecek başka hiçbir veri silinmez

ak.if

Apple Sever
Konular
10
Profili yüklerken imzalama sorunu yaşıyorum. Çözüm nedir? Bu arada 14.4.2 i indirmeye başlamış. Acil destek lütfen 🙏🏻

Ekli dosyalar

• B8CCAFF0-D81D-4B2D-BB05-E5DDC2A364B8.jpeg
    B8CCAFF0-D81D-4B2D-BB05-E5DDC2A364B8.jpeg
    80.7 KB · Görüntüleme: 39
  • 9663B53C-5CB5-462D-9113-295B7661C4EB.jpeg
    9663B53C-5CB5-462D-9113-295B7661C4EB.jpeg
    79.6 KB · Görüntüleme: 38
  • F38F7CFF-A407-4EEC-85BA-736455B7FE79.jpeg
    F38F7CFF-A407-4EEC-85BA-736455B7FE79.jpeg
    60.5 KB · Görüntüleme: 37
  • 6A01A95A-D170-4E5D-B7BE-F3FD6411C4A7.png
    6A01A95A-D170-4E5D-B7BE-F3FD6411C4A7.png
    653.7 KB · Görüntüleme: 43

hozkara

Apple Sever
Konular
0
SHSH'ye İhtiyaç Olmadan Cihazınızı iOS 14.3'e Nasıl Yükseltebileceğinizi Göstereceğim.
-------------------------
Not: Cihazınızın A13 veya daha alt bir işlemciye sahip olması ve iOS 14 sürümüne uyumlu olması gerekir. Yani iPhone 6, iPhone 5s gibi iOS 14 desteklemeyen cihazlarda ve iPhone 12 serisinde bu yöntem çalışmaz.
Uyarı: Cihazınızda Jailbreak olmalıdır. Aksi takdirde yapamazsınız.
Uyarı: Güncelleme bulmayı engelleyen OTABlocker tarzı tweak kullanıyorsanız kaldırın. iCleaner Pro'da Havadan Yazılım Güncelleme hizmetlerini devre dışı bıraktıysanız aktif edin. Unc0ver ile Jailbreak yaptıysanız uygulama ayarından Disable Auto Updates seçeneği aktifse devre dışı bırakıp yeniden Jailbreak (ReJailbreak) yapın.
iOS 14.3'e Yükseltme Yapılışı
1. ADIM:
(Tercihinize bağlıdır.) Şu anda cihazınızda kurulu iOS sürümüyle yeni bir başlangıç yapmak için Restore yapabilirsiniz.
2. ADIM: MYXXdev's Repo'nun cihazınızda ekli olduğundan emin olun. Sizde ekli değilse repoyu ekleyebilirsiniz.
3. ADIM: Repoyu ekledikten sonra MYBloXX tweakini cihazınıza kurun. Tweak sizde görünmüyorsa repoları yenileyin.
4. ADIM: profili cihazınıza indirin. Ayarlar uygulamasında kurulumu tamamlayın.
5. ADIM: Güncellemeyi görüyorsanız Jailbreak aracınıza girip Restore RootFS yaptıktan sonra güncellemeyi indirmeyi başlatabilirsiniz.
6. ADIM: iOS 14.3'e başarılı bir şekilde yükselttiğinizde Ayarlar>Genel>Profil ve Aygıt Yönetimi kısmına gidip indirdiğiniz profili kaldırabilirsiniz.
Bazı Yaşayabileceğiniz Sorunlar ve Çözümleri
Güncelleme sizde görünmediyse NewTerm 2 tweakini kurup aşağıda vereceğim komutu çalıştırın:
launchctl reboot userspace
MYbloXX tweakinden dolayı böyle bir yazı ayarlar uygulamasının en üst kısmında belirebilir. Bunu kaldırmak oldukça basit.
1. YÖNTEM: (Jailbreak gerekir.) Ayarlar>MYBloXX tweakini bulduktan sonra Remove Supervision Message butonuna basın. Sorun düzelecektir.
2. YÖNTEM: (Jailbreak gerekir.) Filza File Manager tweakine girelim. Sizde kurulu değilse indirebilirsiniz.
var/containers/Shared/SystemGroup yolunu izleyelim. Ardından systemgroup.com.apple.configurationprofiles dosyasına basalım. Library/ConfigurationProfiles yolunu izleyelim. CloudConfigurationDetails.plist dosyasının üstüne basalım. IsSupervised kısmını bulun, No işaretleyin ve kaydedin. Sorun düzelecektir.
İşinize yararsa yorumlarda belirtebilirsiniz. 😁

İlk 4 maddeyi yaptım. ios 14.3 indirmeyi de başardım.

Yalnız rootfs yapmadan indirdim. Güncellemeyi kurmak için jailbreaki kaldırmam mı gerekiyor? Jailbreak kurulu iken güncelleme yapmamam mı gerekiyor?

Cevaplar için teşekkürler.

Paloma

Apple Sever
Konular
1
İlk 4 maddeyi yaptım. ios 14.3 indirmeyi de başardım.

Yalnız rootfs yapmadan indirdim. Güncellemeyi kurmak için jailbreaki kaldırmam mı gerekiyor? Jailbreak kurulu iken güncelleme yapmamam mı gerekiyor?

Cevaplar için teşekkürler.
Unc0ver Restore RootFS yapın sonrada güncelleyin

yigitmira2103

Apple Sever
Konular
0
SHSH'ye İhtiyaç Olmadan Cihazınızı iOS 14.3'e Nasıl Yükseltebileceğinizi Göstereceğim.
Not: Cihazınızın A13 veya daha alt bir işlemciye sahip olması ve iOS 14 sürümüne uyumlu olması gerekir. Yani iPhone 6, iPhone 5s gibi iOS 14 desteklemeyen cihazlarda ve iPhone 12 serisinde bu yöntem çalışmaz.
Uyarı: Güncelleme bulmayı engelleyen OTABlocker tarzı tweak kullanıyorsanız kaldırın. iCleaner Pro'da Havadan Yazılım Güncelleme hizmetlerini devre dışı bıraktıysanız aktif edin. Unc0ver ile Jailbreak yaptıysanız uygulama ayarından Disable Auto Updates seçeneği aktifse devre dışı bırakıp yeniden Jailbreak (ReJailbreak) yapın.
1. ADIM:
(Tercihinize bağlıdır.) Şu anda cihazınızda kurulu iOS sürümüyle yeni bir başlangıç yapmak için Restore yapabilirsiniz.
2. ADIM: MYXXdev's Repo'nun cihazınızda ekli olduğundan emin olun. Sizde ekli değilse repoyu ekleyebilirsiniz.
3. ADIM: Repoyu ekledikten sonra MYBloXX tweakini cihazınıza kurun. Tweak sizde görünmüyorsa repoları yenileyin.
5. ADIM: Güncellemeyi görüyorsanız Jailbreak aracınıza girip Restore RootFS yaptıktan sonra güncellemeyi indirmeyi başlatabilirsiniz.
6. ADIM: iOS 14.3'e başarılı bir şekilde yükselttiğinizde Ayarlar>Genel>Profil ve Aygıt Yönetimi kısmına gidip indirdiğiniz profili kaldırabilirsiniz.
Güncelleme sizde görünmediyse NewTerm 2 tweakini kurup aşağıda vereceğim komutu çalıştırın:
MYbloXX tweakinden dolayı böyle bir yazı ayarlar uygulamasının en üst kısmında belirebilir. Bunu kaldırmak oldukça basit.
1. YÖNTEM: (Jailbreak gerekir.) Ayarlar>MYBloXX tweakini bulduktan sonra Remove Supervision Message butonuna basın. Sorun düzelecektir.
2. YÖNTEM: (Jailbreak gerekir.) Filza File Manager tweakine girelim. Sizde kurulu değilse indirebilirsiniz.
var/containers/Shared/SystemGroup yolunu izleyelim. Ardından systemgroup.com.apple.configurationprofiles dosyasına basalım. Library/ConfigurationProfiles yolunu izleyelim. CloudConfigurationDetails.plist dosyasının üstüne basalım. IsSupervised kısmını bulun, No işaretleyin ve kaydedin. Sorun düzelecektir.
İşinize yararsa yorumlarda belirtebilirsin
Mybloxx tweaki ne işe yarıyor. 14.3 e yükselttikten sonra bu tweaki yüklemelimiyiz

Mhrrm

Apple Sever
Konular
0
Tam bitti gibi oluyor hep bu hattayı veriyor 10 15 defa denedim

Ekli dosyalar

• EE0362B5-AFE1-49CE-BB88-B085030A0632.png
    EE0362B5-AFE1-49CE-BB88-B085030A0632.png
    293.7 KB · Görüntüleme: 22
KS
KS

Turannul

Apple Sever
Konular
2
1. ADIM:
İşinize yararsa yorumlarda belirtebilirsiniz. 😁
Nerdeyse unutuyordum bugün son gün yükseltme yarın konu kilit.

KS
KS

Turannul

Apple Sever
Konular
2
Tam bitti gibi oluyor hep bu hattayı veriyor 10 15 defa denedim
İndirme işleminde bir sorun olmuyor,farklı wifi kullanarak tekrar deneyin.
Acele ederseniz iyi olur. Süresi doluyor 23.59 dan sonra

Kuzgun

Apple Sever
Konular
1
İndirme işleminde bir sorun olmuyor,farklı wifi kullanarak tekrar deneyin.
Acele ederseniz iyi olur. Süresi doluyor 23.59 dan sonra
Şu an yüklüyorum 13.5 ten geçmeye çalışıyorum. bakalım ne olacak...

Son düzenleme:
Geri