Rehber Palera1n'de çalışan RocketBootStrap ve Cephei Tweak Desteğini Çalıştırma

Konular
1,094
Daha fazla  
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Önce RocketBootStrap'i indirin. 1.0.10-beta1 Olanı
Bunu yapmadan önce Cephei Tweak Support yüklü olmamalı
  1. Varsa, Odyssey deposunu kaldırın (palera1n ile çalışmayan tam libhooker'ı yanlışlıkla yüklemediğinizden emin olmak için)
    • Havoc ekleyin.
    • libhooker-shim yükleyin ve baska bir şey yuklenmediginden emin olun..
    • Odyssey ekleyin.
    • Odyssey deposundan RocketBootstrap'ı yükleyin. baska bir şey yüklenmemeli
    • Odyssey deposunu kaldırın şimdi işimiz bitti
      • Palera1n yükleyici uygulamasında araçları seçin ve üzerine tıklayın Remount R/w. Sonra tekrar Palera1n açıp menüden Do All tıklayın respring atmış gibi olacak
      • Chariz Cephei Tweak Desteğini yükleyin..
  2. Artık tweakler daha iyi çalışacak..
TEST Eden @DeliTurK

42F10F5C-7CA4-4F44-9523-B5DB01934DBC.jpegDC722E15-D1AE-4BF6-9AAF-4A9C1B39071E.png

2. Yöntem

RocketBootstrap, iOS 15 ve sonraki sürümlerde olduğu gibi çalışmaz ve özellikle Cephei ile birlikte yüklenirse uygulamaların çökmesine ve hatta yanıt verme döngülerine neden olabilir. Bunu düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. RocketBootstrap'in yüklediğiniz herhangi bir mevcut sürümünü kaldırın.
2. Varsa Odyssey deposunu kaldırın
3. RocketBootstrap'i adresinden yükleyin.
4. adresinden RocketBootstrapFix'i kurun.

Bu, Odyssey sürümünden daha fazla ince ayar ile çalışması gereken güncellenmiş bir düzeltmedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
force revert yaptığımızda tweakler mi yoksa telefonumuzdaki fotoğraflar ve uygulamalar mı gidiyor hocam? Yani force revert ile telefon formatlanmış mı oluyor?
Hocam fotoğraflara fln dokunmuyor force revert sadece kurduğunuz tweakleri , palera1ni , sileoyu ve jb aracılığıyla kurduğunuz mesela trollstore kurduysanız repolardan onun aracılığıyla indirdiğiniz uygulama vesaire varsa onları kaldırıyor kısacası sadece jb aracılığıyla kurulan şeyleri kaldırıyor gerisine bir şey olmuyor

Hocam fotoğraflara fln dokunmuyor force revert sadece kurduğunuz tweakleri , palera1ni , sileoyu ve jb aracılığıyla kurduğunuz mesela trollstore kurduysanız repolardan onun aracılığıyla indirdiğiniz uygulama vesaire varsa onları kaldırıyor kısacası sadece jb aracılığıyla kurulan şeyleri kaldırıyor gerisine bir şey olmuyor
Hocam rootful seçip force revert ile jailbreak yaptım palera1ni açınca yeniden başlatmanız gerekiyor diyor sileo yüklemeye izin vermiyor

Hocam rootful seçip force revert ile jailbreak yaptım palera1ni açınca yeniden başlatmanız gerekiyor diyor sileo yüklemeye izin vermiyor
Kaldırdığınız için şuan tekrardan kurmanız gerekiyor jb’yi Winra1n 2.1 kullanıyorsan ve rootfull yapacaksan force revert yaptıktan sonra tekrardan aç winra1n’i create fakefs’i işaretleyip Next diyip devam ediceksin (biraz sürebilir bu bölüm bekle biter) bunu yaptıktan sonra yine Winra1n’den bu sefer create fakefs seçmeden (hiçbir şeyi işaretlemeden direkt next diyip) aynı adımları yapacaksın sonra gelicek

Kaldırdığınız için şuan tekrardan kurmanız gerekiyor jb’yi Winra1n 2.1 kullanıyorsan ve rootfull yapacaksan force revert yaptıktan sonra tekrardan aç winra1n’i create fakefs’i işaretleyip Next diyip devam ediceksin (biraz sürebilir bu bölüm bekle biter) bunu yaptıktan sonra yine Winra1n’den bu sefer create fakefs seçmeden (hiçbir şeyi işaretlemeden direkt next diyip) aynı adımları yapacaksın sonra gelicek
create fakesi işaretlerince dosyaların boyutları felan çıktı cihazdaki onlar silinmesin hocam?

create fakesi işaretlerince dosyaların boyutları felan çıktı cihazdaki onlar silinmesin hocam?
Hocam ben rootless kullanıyorum da çok detaylıca bilmiyorum internette Winra1n 2.1 rootfull yazın bir bakın isterseniz yanlış bir şey ne ben söyleyeyim ne de siz yapın bir bakarsınız video olmadı burada yapan varsa yardımcı olur ben dediğim gibi rootless kullandığım için bilmiyorum o kısımları yüzeysel bildiğim için yanlış bir şey söylemek istemiyorum dediğim gibi YouTube’dan bir bakın isterseniz Burhan Rana’ya bakabilirsiniz iyi günler kolay gelsin

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, dediğiniz gibi yaptım hiçbirşey silinmedi fakat bu seferde palera1n gelmedi telefona

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, dediğiniz gibi yaptım hiçbirşey silinmedi fakat bu seferde palera1n gelmedi telefona
Önemli değil hocam valla benimki rootfull olmadığı için gerisini bilmiyorum valla kusura bakmayın bilen varsa yardımcı olurlar iyi günler

İlk başta rootful yaparken fakefs oluşturman gerek fakefs işaretliyeceksin fakefs oluşturulurken biraz zaman alır max 10 dk ardından cihaz açılır ve tekrar rootful seçilir ama bu defa fakefs işaretlenmez ve palera1n gelir işlem biter ama şimdi sen bütün hepsini yaptım demedin hiç bir şekilde create fakefs rootfull aktif olmadı dersen palera1n ana ekrana gelmiyor geliştirici modu aktif olmuyor da dersen sana tek önerim cihaz yedeği alıp sıfırlayıp jb yapman yoksa cihaz jb olmuyor çünkü cihazda eksik bölümden kaynaklı sızma işlemi olmuyor bizzat kendim yaşadım iphone x 16.7.2 şuan tıkır tıkır kullanıyorum sıfır hata ile

Arkadaşlar sağolun herşeyi hallettim jailbreak yaptım teşekkür ederim. en son olarak carbridgeyi kurdum ama ayarlara gelmedi uygulama bunun bir çözümü var mıdır?

Arkadaşlar sağolun herşeyi hallettim jailbreak yaptım teşekkür ederim. en son olarak carbridgeyi kurdum ama ayarlara gelmedi uygulama bunun bir çözümü var mıdır?

iOS 16'da "rootful" üzerinde ÇALIŞMAZ.

Geri