Cydia Güncelleme sonrası HATA alanlar için Çözüm.. ( 11 ve 11.1.2 / 11.3.1 )

Cardote

Apple Sever
Konular
27
-----------------------------11.2 / 11.3.1 Sürümleri İçin--------------------------

Merhaba arkadaşlar 11.11.1.2 çözümü vermiştim ElectraRemover

11.2 ve 11.3.1 için gerekli çözümü paylaştık PC olmadan Cydia kaldırabilirsiniz. Denedim olumlu sonuç verdi.

Hayırlı olsun sizin gibi benimde başıma gelmişti.

Gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz.

Safariden bağlantısını açın ve ElectraRemoverVFS i indirin ve rebote edin. İşlem bittikten sonra Cydia'nın kaldırımış olduğu göreceksiniz.

Video Twitter hesabına'da eklenmiştir.

11.3.1 Deneyip ekleyen @DeliturK

yapan kişinin twitter hesabı ve videosu 11.2 11.31 için..

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

yapımı altta izleyin olacak

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

not: CYDİA KALKTIĞI AN Teli ayarlardan sıfırlayın temiz kurulum şart..

-----------------------------------------11 / 11.1.2--------------------------------------

Arkadaşlar sorunun bizim repomuzla ilgisi yoktur.
Cozum olarak removeelectra iPasini yükleyin cydia impactor ile ve cydiayi kaldırın sorun çözülmüş olacak
Not:Removeelectrayi çalıştırmadan önce electra ipasini silin ve telefonu kapatıp açın cydia kalıcı kalkacaktır sonrasında tekrar jb yapabilirsiniz saygılar !!

@DeliturK video yapmıştı yapın sıfırlanacaktır arkadaşlar 11.3.1 de olanlar beklesin. Denenecek

Link:
ElectraRemover - IPA - Cydia ve Tweakleri Silme

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    7.8 MB · Görüntüleme: 36
  • 2.png
    2.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 35
  • 3.png
    3.png
    8 MB · Görüntüleme: 35
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    100.9 KB · Görüntüleme: 27
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    145.5 KB · Görüntüleme: 25
  • 11.jpeg
    11.jpeg
    57.8 KB · Görüntüleme: 20
  • 22.jpeg
    22.jpeg
    220.9 KB · Görüntüleme: 19
Moderatör tarafında düzenlendi:

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,178
c217b5622439a510963a18a243a1ce62.png

Bu dosya arkadaşım sabah gelen Tweakler ile çakıştı muhtemelen çünkü birden benimde gitti Cydia tweakler çok olunca bir güncelleme paketi etkiledi olay bu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cardote

Apple Sever
Konular
27
Zaten coolstarin reposundan guncellendi herkes biliyor zaten bizimle ilgisi yok

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,178
Güncelleme gelince kesinlikle biraz bekleyin önce biz deniyoruz. Bizden önce güncellemeyin, bizler inceledikten sonra güncelleme yapın dersek güncelleyin.

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Apple Sever
Konular
68
Evet ama malum sitenin yetkilileri de bize çamur atıp durdular işin tuhaf yanı ne biliyormusunuz electra repoda olan tweak bizden nasıl güncelleme alırki bunu bana açıklayın aklınız yokmu ey malum site yöneticileri
Bizde o paket yoktu ki güncelleme alsın electra repo hariç kimsede yoktur o yama

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Sabahtan beri ilere koşturmaktan yazamamıştım anca fırsat buldum.. Dİğer site dediğiniz neresi bilemiyorum ama ekran görüntüsü almıştım size sormak için.. bu forumun reposundan gelen bir güncellemeydi sabah yüklememiştim.. şimdi görünmüyor..

Ne yapmalıyım?

IMG_351.jpeg

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Apple Sever
Konular
68
Sabahtan beri ilere koşturmaktan yazamamıştım anca fırsat buldum.. Dİğer site dediğiniz neresi bilemiyorum ama ekran görüntüsü almıştım size sormak için.. bu forumun reposundan gelen bir güncellemeydi sabah yüklememiştim.. şimdi görünmüyor..

Ne yapmalıyım?

Ekli dosyayı görüntüle 773

Peki sana sorayım hocam sende bir tweak yüklü xarold repısundan kurmuşsun

O tweak de bizde yeni sürümü çıktı bizdeki sürüm sende güncelleme olarak görünürmü ?

Tabiki hayır bahaettiğiniz tweak değil cydianın gereksinimlerinden biri bir sistem yaması
Ve sadece electra reposunda var ve siz ordan yüklemişsiniz bizdne nasıl size güncelleme gelsin ????

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Peki sana sorayım hocam sende bir tweak yüklü xarold repısundan kurmuşsun

O tweak de bizde yeni sürümü çıktı bizdeki sürüm sende güncelleme olarak görünürmü ?

Tabiki hayır bahaettiğiniz tweak değil cydianın gereksinimlerinden biri bir sistem yaması
Ve sadece electra reposunda var ve siz ordan yüklemişsiniz bizdne nasıl size güncelleme gelsin ????

Bahsettiğiniz durumu biliyorum.. ama ekran görüntüsünde alt ksıımda anlaşılacağı üzere forumun reposundan gelmiş bir güncelleme.. Farklı repodan gelse alt kısım zaten farklı isimde yazıyor. O nedenle size sordum

mert

Apple Sever
Konular
6

Ne yapmalıyım?

Ekli dosyayı görüntüle 773

Jb yaptığında Cydia kurulurken substrate compatiblity otamatik ve elektranın reposundan kurulur güncelleme alacaksa da elektra reposundan alır

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Jb yaptığında Cydia kurulurken substrate compatiblity otamatik ve elektranın reposundan kurulur güncelleme alacaksa da elektra reposundan alır

Evet ilk başta electra nın reposundan yüklenir.. Ama sonrasında bu tweak farklı repodan da yüklenebilir.. Neyin ne olduğunu bilen biriyim dostum.. Acemi biri değilim ben..

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Apple Sever
Konular
68
Bahsettiğiniz durumu biliyorum.. ama ekran görüntüsünde alt ksıımda anlaşılacağı üzere forumun reposundan gelmiş bir güncelleme.. Farklı repodan gelse alt kısım zaten farklı isimde yazıyor. O nedenle size sordum

Bende hem size hemde herkese soruyorum bana başka repoda olan dosyanın bizim repodan nasıl güncelleme aldıgını açıklayın bende sizin sorunuza cevap yazayım hadi diyelimki dosya bizde arkadaslar az mantıklı olun başka repodan kurulu olan tweakin bir baskanrepıdan yüklemeye kalktıgınızda ne oluyor güncellenmiyor değilmi hadi bu nasıl oluyor açıklayın bana bende size sorunuza cevap verebileyim

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Bende hem size hemde herkese soruyorum bana başka repoda olan dosyanın bizim repodan nasıl güncelleme aldıgını açıklayın bende sizin sorunuza cevap yazayım hadi diyelimki dosya bizde arkadaslar az mantıklı olun başka repodan kurulu olan tweakin bir baskanrepıdan yüklemeye kalktıgınızda ne oluyor güncellenmiyor değilmi hadi bu nasıl oluyor açıklayın bana bende size sorunuza cevap verebileyim

Dostum repo işlerini bilen biryim.. kendi repomda vardı uğraşmaktan sıkıldığım için bıraktım..

Şöyle söyleyeyim.. Aynı paket adıyla sizin reponuza atılırsa güncelleme görünür.. Ayrıca ekran görüntüsünde alt kısımda forum reposu var. Tutup da photoshop da üzerinde oynayacak halim de yok..

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Apple Sever
Konular
68
Dostum repo işlerini bilen biryim.. kendi repomda vardı uğraşmaktan sıkıldığım için bıraktım..

Şöyle söyleyeyim.. Aynı paket adıyla sizin reponuza atılırsa güncelleme görünür.. Ayrıca ekran görüntüsünde alt kısımda forum reposu var. Tutup da photoshop da üzerinde oynayacak halim de yok..

Sana oynadın diyen olmadı zatan bizde sana diyoruzki bizim bu güncellemeyle alakamız yok

mert

Apple Sever
Konular
6
Evet ilk başta electra nın reposundan yüklenir.. Ama sonrasında bu tweak farklı repodan da yüklenebilir.. Neyin ne olduğunu bilen biriyim dostum.. Acemi biri değilim ben..

Kardeş bu elektranın geliştirdiği cydianın alt yapı taşlarından 1 başka repodan nerden yükleyeceksin 2 geliştiricisi electra 3 sen daha önce trappledestek reposundan mı yükledin ki güncellemesi gelsin

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Sana oynadın diyen olmadı zatan bizde sana diyoruzki bizim bu güncellemeyle alakamız yok

Tamm alakanız yoksa o zamn ekran görüntüsünde forum bilgileri var kaynak kısmında.. Olabilir yanlış da eklenmiş olabilir.. ondan bahsediyorum. bende kimseyi suçlama niyetinde değilim

Kardeş bu elektranın geliştirdiği cydianın alt yapı taşlarından 1 başka repodan nerden yükleyeceksin 2 geliştiricisi electra 3 sen daha önce trappledestek reposundan mı yükledin ki güncellemesi gelsin

Dostum sen bence benim yazımı detaylıca tekrar bi oku.. aynı tweak in farklı repodan nasıl güncelleme alabilecğini belirttim zaten orda

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Apple Sever
Konular
68
Tamm alakanız yoksa o zamn ekran görüntüsünde forum bilgileri var kaynak kısmında.. Olabilir yanlış da eklenmiş olabilir.. ondan bahsediyorum. bende kimseyi suçlama niyetinde değilim

Hocam bilgili olabilirsiniz ama azıcıkda düşünceli olun lütfen biz insanlara düşmanmıyız saatlerimizi ayırıp yardımcı olmaya çalışıyoruz gönüllü yapıyoruz bunu
Böyle ansızın insanların telefonlarını bozan bir yama yayınlıyalım ve bu bir güncelleme bizle alakası yok

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Hocam bilgili olabilirsiniz ama azıcıkda düşünceli olun lütfen biz insanlara düşmanmıyız saatlerimizi ayırıp yardımcı olmaya çalışıyoruz gönüllü yapıyoruz bunu
Böyle ansızın insanların telefonlarını bozan bir yama yayınlıyalım ve bu bir güncelleme bizle alakası yok

Ben düşmansınzı demedim ki zaten.. Yanlışlıkla yapılmış olabilir.. Repo işi zor iştir karmaşıktır.. O yüzden öncelikle soru sordum zaten.. Kimseyi suçlamadım.. Hatalı yapıldıysa en azından bilgi verilir diye düşümüştüm..

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Apple Sever
Konular
68
Ben düşmansınzı demedim ki zaten.. Yanlışlıkla yapılmış olabilir.. Repo işi zor iştir karmaşıktır.. O yüzden öncelikle soru sordum zaten.. Kimseyi suçlamadım.. Hatalı yapıldıysa en azından bilgi verilir diye düşümüştüm..

Hatalı yollanıcak birşey değil bu
bu bir sistem güncellemesi ve biz asla repoya electra deblerinden hiç birini eklemeyiz ekleyen repoda yoktur emin olun
Bu kasıtlı olarak bizim repomuzun adını kötülemek için yapılmış bir hareket ve böyle birşey olabilirmi adı lazım değil bir türk forumunda yasaklı repolar diye konu açılıp bizim adımızı yazmışlar sebep ne biliyormusunuz alexa da ki hızlı yükselişimiz onların bir senede yakaladıgı basarı grafiğini biz 2 ayda yakalamısız

Şimdi bizi kötülemek için çamur at izi kalsın yapıyorlar ve sizlerde buna inanıyorsunuz öylemi peki siz bilirsiniz saygı duyarım ve işime bakarım ben çeviri yapıyorum artık işime dönmeliyim iyi forumlar

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Hatalı yollanıcak birşey değil bu
bu bir sistem güncellemesi ve biz asla repoya electra deblerinden hiç birini eklemeyiz ekleyen repoda yoktur emin olun
Bu kasıtlı olarak bizim repomuzun adını kötülemek için yapılmış bir hareket ve böyle birşey olabilirmi adı lazım değil bir türk forumunda yasaklı repolar diye konu açılıp bizim adımızı yazmışlar sebep ne biliyormusunuz alexa da ki hızlı yükselişimiz onların bir senede yakaladıgı basarı grafiğini biz 2 ayda yakalamısız

Şimdi bizi kötülemek için çamur at izi kalsın yapıyorlar ve sizlerde buna inanıyorsunuz öylemi peki siz bilirsiniz saygı duyarım ve işime bakarım ben çeviri yapıyorum artık işime dönmeliyim iyi forumlar

diğer site dediğiniz yeri bilmiyorum.. ayrıca ekran görüntüsü bana iat diyorum siz hala farklı noktaya çekiyorsunuz konuyu..
Kimin nerde ne kadar yükseldiği benim için çok da önemli değil.. Foruma giriyorum ki paylaşımlara bakıyorum zaman geçiriyorum.. Ama size sorduğum soruların yanıtlarını alamıyorum..
Aynı tweak in farklı repodan nasıl güncelleme görüneceğini belirttim.. forumu da suçlamadığımı söyledim hatalı yapıldıysa hatalıdır olabilir dedim ama dediklerime dair bir cevap vermediniz. Aksine konuyu başka yerlere çekiyorsunuz..

mert

Apple Sever
Konular
6

Dostum sen bence benim yazımı detaylıca tekrar bi oku.. aynı tweak in farklı repodan nasıl güncelleme alabilecğini belirttim zaten orda

Arkadaşım yazdıklarını anlıyorum sıkıntı yok iphone 3 ile başladım bende jb ye acemi değilim Güncellemeye veya düzeltmeye çalışılan şey bir tweak değil ki yapılsın eğerki bir geliştirme veya sorun giderme yapılacaksa electranın kendisi yapar ve şunu söyleyim gün içerisinde cydia ile sürekli uğraştım ve böyle bir güncelleme de bana gelmedi

shawnodese

Apple Sever
Konular
0
Arkadaşım yazdıklarını anlıyorum sıkıntı yok iphone 3 ile başladım bende jb ye acemi değilim Güncellemeye veya düzeltmeye çalışılan şey bir tweak değil ki yapılsın eğerki bir geliştirme veya sorun giderme yapılacaksa electranın kendisi yapar ve şunu söyleyim gün içerisinde cydia ile sürekli uğraştım ve böyle bir güncelleme de bana gelmedi

Jailbreak yapmakla repo yönetmek farklı işler dostum.. Öncelikle o konuda anlaşalım.
2007 den beri jailbreak in içindeyim bende.. jailbreak başka twweaki repo vb. başka şeylerdir.

Ayrıca bir tweak için farklı repolardan nasıl güncelleme gelebileceğini de yazdım. hala gelemez demeden önce benim yazdıklarımı araştırabilirsin

Geri